Nieuw: NLP in het atelier

Vorig jaar volgde ik een zomerweek creatief coachen. Ik was enorm onder de indruk van het effect van creativiteit op je onderbewuste.

Om goed te kunnen begrijpen hoe dit werkt, is een stukje achtergrond informatie over het brein handig. Heel simpel gezegd bestaat ons brein uit een onbewust, automatisch deel en een meer bewust deel.

1. Het reptielenbrein en het emotionele brein zorgen voor overleving en comfort. Dit gebeurt buiten onze bewuste aansturing om.

2. Met de neocortex denken we na en kunnen we bewuste acties ondernemen. Dit deel van het brein bestaat uit een linker- en een rechterhelft.

Het linker breindeel is rationeel en denkt logisch. Hiermee kun je goed analyseren en beredeneren. Het rechter breindeel is visueel en ‘denkt’ in beelden en metaforen.

Ieder mens heeft alle hulpbronnen in zich om zijn doelen te behalen.

– Milton Erickson

De bekende hypnotherapeut Milton Erickson stelde dat mensen geen problemen hebben, maar dat het probleem is dat zij niet bij hun hulpbronnen kunnen.

Oplossingen zitten namelijk niet in je denkhoofd! Misschien herken je dit wel: je piekert al heel lang over een probleem maar dat lost niets op. Pas als je op de fiets zit of onder de douche staat, borrelen ineens inzichten op. Iets heel anders doen, helpt je weer luisteren naar nieuwe ingevingen.

Creativiteit is de route van denken naar voelen

Zo zorgt creativiteit ook voor die broodnodige rust in je hoofd. Als je creatief bezig bent, schakelt je denkhoofd uit en kom je in een fijne staat van concentratie en flow. En dan hoor je makkelijker wat er vanuit je onderbewuste opborrelt. Zo navigeert een creatieve oefening je van denken naar voelen.

Transfer van de kleine creativiteit (het werkstuk) naar de grote creativiteit (het leven)

Tijdens de creatieve oefensessies in die zomerweek kreeg ik inzichten op vraagstukken waar ik al lang mee stoeide. Het werkstuk was onderwerp van het coachgesprek en wat je vervolgens aan je werkstuk veranderde, zette zich voort in het ‘echte’ leven. Heel bijzonder en waardevol om te ervaren en te begeleiden.

NLP in het atelier

Na deze zomerweek stelde ik een doel: vanaf 2026 krijgt creativiteit een belangrijke plek in mijn opleidingen. Het idee voor NLP in het atelier ontstond en kreeg vorm.

In de kerstvakantie liet ik laminaat leggen in de trainingsruimte en kasten bouwen voor alle creatieve materialen. Ik volg inmiddels een jaaropleiding creatief coachen voor nog meer onderbouwing en inspiratie. Deze maanden verbind ik al mijn NLP-kennis met creatieve oefeningen en herschrijf ik mijn lesmappen. Zodat ik in september 2026 helemaal klaar ben voor de vernieuwde NLP Practitioner en NLP Master Practitioner in het atelier. De eerste aanmeldingen zijn al binnen.

Kortom, ik ben lekker bezig en word hier zo ontzettend blij van. Iedereen zegt: dit past helemaal bij jou.

Nu ben ik heel benieuwd: past het ook bij jou? NLP gecombineerd met creativiteit (en natuurlijk ook nog steeds met geweldloze communicatie en systemisch werk). Je bent van harte welkom tijdens een van de gratis kennismakingsavonden om het zelf te komen ervaren.

Nieuwsgierig geworden?

Ik kan jou helpen de regie te nemen over hoe jij je voelt. Zodat jij gaat snappen hoe je dat doet. En al die technieken en modellen zoals NLP, geweldloze communicatie en systemisch werk zitten in mijn rugzak en helpen ons daarbij.

Een kennismakingsgesprek is vrijblijvend.